Starší žáci doma získali dva body

Nejhůře a poté nejlépe střílejí celek v soutěži, to byli soupeři našich hochů. Děvčata si zopakovala cestu do Kuřimi, kde na začátku roku vybojovala bronzovou příčku v přípravném turnaji.

Starší žáci (5. a 6.kolo): Domácí turnaj sehráli starší žáci na palubovce tělocvičny Základní školy Dany a Emila Zátopkových v Třinci.
První domácí turnaj rozehrál Třinec proti Hlučínu poklidnou výhrou. Vývoj utkání měl po celou dobu pod kontrolou a zaslouženě vyhrál, zejména díky skvěle odehranému druhému poločasu.
Bilanci jedné výhry na turnaj bohužel dodrželi žáci i tentokrát, když nestačili na velmi dynamický celek ze Zubří. Naši kluci vydrželi držet krok se soupeřem jen poločas, poté již přetížená obrana nestačila zachytávat rychlé útoky soupeře, který měl navíc výtečně zvládnutou i druhou vlnu útoku.
Další turnaj čeká naše borce za týden v Kostelci na Hané, pořadatelem bude Centrum Haná.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HC Hlučín 85 85 hlucin 23:11 (10:7)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HC Zubří „A“ 85 85 zubri 20:27 (10:13)

Mladší dorostenky (5.kolo): Mladší dorostenky absolvovaly téměř pětihodinovou cestu. Sérii přestupů zvládlo celé družstvo a realizační tým, až na výjimky, bez remcání a do střetnutí vstoupilo velmi odhodlaně.
Domácí Kuřim se prezentovala rychlou házenou, kterou ovšem naše holky dokázaly z počátku velmi zdatně eliminovat. Zhruba v polovině prvního dějství však začaly zahazovat brankové příležitosti a také bránit moc riskantně, z čehož pramenily časté přesilovky Kuřimi. Jihomoravský celek těchto šanci šikovně využil a vypracoval si sedmibrankový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující.
Jako obvykle se ale naše slečny nevzdaly tak lehce a trpělivou prací dokázaly, i za přispění nejlepšího výkonu brankářky Páťy Štíhlové v sezóně, vyhrát prvních 20 minut druhého poločasu 9:4. V té době náš celek šlapal parádně, žila i lavička, která dokázala přehlušit i domácí publikum. Bohužel k vyrovnání stavu v tu chvíli chyběly dvě branky, ale to už v silách děvčat v třineckém dresu nebylo. Závěr utkání dohrály hráčky z lavičky a tak konečně skóre průběhu střetnutí neodpovídá.
Další kolo zavede naše dospívající slečny do Ivančic.

85 85 kurim SK Kuřim – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 30:22 (18:11)