První zápasy sezóny

Do bojů vstoupily i další kategorie. Žačky bojovaly v Novém Jičíně, starší žáci o den dříve v Kopřivnici. Mladší dorostenky rozehrály svou soutěž už minulý týden a ukázaly, že se v druhé lize rozhodně chtějí poprat o solidní umístění.

Mladší dorostenky (1.kolo): Nejvzdálenější soupeř, šestihodinová cesta vlakem, první utkání hrané s míčem velikosti č.2 a také na šedesát minut. Sestava čítala jen osm děvčat, z toho žádnou brankářku. I přes tohle vše mohly děvčata po premiéře odcházet s hlavou nahoře. Výraznou pochvalu zaslouží Klára a Nela, které si rovnoměrně rozdělily pobyt v brance. Kladem utkání je také fakt, že každá hráčka si připsala minimálně jednu branku.

85 85 havl brod Jiskra Havlíčkův Brod – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 31:16 (16:8)

Mladší dorostenky (2.kolo): Na první domácí utkání mohl trenér počítat s kompletním kádrem, včetně tří posil z prvoligového Bohumína. Na kvalitě a tempu hry to šlo od počátku poznat a po celou dobu střetnutí nebylo pochyb o vítězi sobotního zápolení. Po dlouhé době se v třineckém dresu představila i naše odchovankyně Sabinka Sikorová, která zaznamenala osm branek.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Újezd u Brna 85 85 ujezd u brna 38:20 (19:10)

Starší žáci (1. a 2.kolo): Do nové sezóny vstoupili žáci turnajem v Kopřivnici. Proti Frýdku-Místku se rozjížděli pomaleji a do většího náskoku odskočili až na přelomu poločasů. Brankový účet si téměř rovnovážně rozdělila hned pětice hráčů.
Druhý zápas proti domácím byl výrazně poznamenán velmi slabým vstupem do utkání. Úvodní čtvrthodina, kterou jsme prohráli 0:9 byla směrodatná a zbytek střetnutí se jen dohrával.
Následující turnaj za dva týdny zavede naše borce do Karviné, kde se kromě domácích střetnou také s Polankou.

85 85 Frydek-Mistek Pepino SKP Frýdek-Místek – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 16:21 (6:7)
85 85 kopr new KH Kopřivnice – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 19:7 (10:3)

Mladší žačky (1. a 2.kolo): V Havířově se mladším žákyním sice nedařilo výsledkově, ale první turnaj této kategorie zvládly obstojně. Nadšení a snaha děvčat určitě bude v příštích turnajích oceněna i bodově. Možná už za dva týdny v Paskově.

85 85 hrabuvka new Sokol Hrabůvka – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 27:5 (15:3)
85 85 Novy jicin new HC Nový Jičín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 16:10 (10:4)