Kluci ovládli domácí turnaj

Poprvé v letošním roce se v jednom víkendu zapojily do bojů hned tři naše kateogorie. Nově vzniklé starší žačky vyrazily do Nového Jičína, dorostenky a kluci hráli doma „na čtyřce“.

Starší žákyně (13. a 14.kolo): Oslabená sestava, která v týdnu vinou nemocí téměř netrénovala, odcestovala do Nového Jičína. V nově zrekonstruované hale se děvčata proti domácímu týmu prosazovala velmi pestrou hrou, která byla založena na výborné spolupráci všech hráček. Utkání bylo vyrovnané až do stavu 15:15, poté domácí celek odskočil na rozdíl tří branek a sedm minut před koncem se zdálo, že na zvrat naše holky mít síly nebudou. Opak byl ale pravdou a závěr zvládly svěřenkyně trenérky Rzymanové skvěle. Poslední pasáž zápasu vyhrály poměrem 5:1 a i přes závěrečné oslabení dokázaly zvítězit.
Ve druhém duelu proti Karviné nebylo o vítězi pochyb od počátku střetnutí, Karviná využila únavy třineckých hráček a přispala si zasloužené dva body.
Příště se holky představí doma, na Apríla sehrají turnaj proti Novému Jičínu a Hrabůvce.

85 85 Novy jicin new HC Nový Jičín – TJ TŽ Třinec 85 85 Trinec 19:20 (10:10)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Karviná 85 85 Karvina Sokol 6:24 (2:14)

Mladší dorostenky (17.kolo): Torzo sestavy hrající celý zápas pouze v pětici, navíc s hráčkou Nelkou Putnockou v brance, čelilo silným Ivančicím velmi statečně. Každá hráčka nechala na hřišti co se dalo a hrdinný výkon je hoden pochvaly.
V dalším kole se vydáme na vzdálenostně nejpříjemnější výjezd do Karviné.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – HK Ivančice 85 85 ivancice 22:43 (11:19)

Starší žáci (15. a 16.kolo): V kompletní sestavě odehráli starší žáci domácí turnaj a na kvalitě hry to bylo ihned poznat. Proti Ostravě byli jednoznačně lepší a i přes malé zaváhání ve druhém poločase, přesvědčivě vyhráli. Klíčem k vítězství byl poměr branek v rozmezí mezi 14. a 24.minutou, tuto část střetnutí vyhrál Třinec 10:2.
Druhý soupeř již byl o poznání kvalitnější. Běhaví kluci z Hané nastoupili do zápasu velmi sebevědomě, bohužel pro ně se jejich stěžejní hráč nechal vyloučit, když při sedmičce nastřelil našeho brankáře do hlavy. Skóre se poté přelévalo ze strany na stranu, nervozita houstla a k vidění byla opravdu krásná a důrazná házená, ve které postupně začali mít navrch třinečtí hráči. Ve třicáté minutě zvyšoval Matěj Fojkes na 16:13 a soupeř musel reagovat. V emočně vypjatém závěru však naši kluci zachovali větší klid a s přispěním výborného výkonu brankáře Valalíka porazili hanáky o jedinou branku.
Díky čtyřem bodům z domácího hřiště se Třinec bodově dotáhl na celky před sebou a na další zisk budou hoši mířit 15.dubna na turnaji ve Frýdku-Místku, kde se kromě domácího družstva utkají také s vedoucí Kopřivnicí.

85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Ostrava 85 85 sokol ostrava 25:21 (14:7)
85 85 Trinec TJ TŽ Třinec – TJ Sokol Centrum Haná 85 85 centrum hana 19:18 (10:9)